اوزون درمانیدرمان درد های مفاصل (زانو ، کمر ، شانه ) با اوزون تراپی توسط فوق تخصص ارتوپد

6 سال تجربه موفق در درمان درد های زانو و شانه

 

دکتر محمد علی جلیلی


دارای مجوز درمان و پزشکی

کلیپ های اوزون درمانی

اوزون تراپی
ازن درمانی
ازن درمانی
درد کمر
شانه
ورزشی
دیسک کمر
اوزون تراپی

اوزون تراپی

 

اوزون تراپی

اوزون درمانی

اوزون تراپی (اوزون درمانی) به معنای استفاده از گاز اوزون در درمان انواع درد های حاد و اسکلتی و اسختوانی اعم از کمردرد ، پا درد ، زانو درد ، درد دیسک کمر ، درد کمر و خارپشنه می باشد. کلینیک به آذین یکی از اولین ها در درمان درد بدون عمل جراحی در ایران می باشد . اوزون تراپی  بر خلاف تفکر و فکر مردم مدتهاست در جهان کاربرد پزشکی دارد  و مدتی است که در ایران  ما نیز در حال انجام است .

 

در ابتدای کار باید توضیح بدهیم که اوزون چیست؟

گاز اوزون (O3) در اواسط قرن نوزدهم کشف شد، اوزون مولکولی است که متشکل از سه اتم اکسیژن در یک ساختار پویا به علت حضور حالت های خاص ناپایداراست. اگر چه O3 اثرات خطرناکی دارد اما محققان معتقدند که اثرات درمان زیادی دارد. ازن درمانی بیش از یک قرن مورد استفاده قرار گرفته و به شدت مورد مطالعه قرار گرفته است. اثرات آن ثابت شده، سازگار، ایمن و با عوارض جانبی کم و قابل پیشگیری است. پزشکی O3 برای ضد عفونی و درمان بیماری استفاده می شود.

 

مکانیسم گاز اوزون

مکانیسم گاز اوزون به صورت است که  باکتری ها، ویروس ها، قارچ ها، مخمر و پروتواسان  را غیر فعال می کند  . تحریک متابولیسم اکسیژن، فعال سازی سیستم ایمنی بدن است. فرمهای دارویی در حالت گاز طبیعی تا حدودی غیرمعمول است و به همین دلیل برای استفاده ایمن از O3 باید از تکنیک های خاصی استفاده شود. در کاربردهای محلی در درمان زخم های خارجی، کاربرد آن به صورت یک حمام گاز O3 می باشد . که خود را به عنوان عملی ترین و مفید ترین روش به دنیای پزشکی معرفی کرده است.

آب اوزون، که به طور خاص در پزشکی دندانپزشکی شناخته شده است، به عنوان یک اسپری یا فشرده مورد استفاده قرار می گیرد. بیماری های درمان شده زخم های آلوده، اختلالات گردش خون، شرایط پیری، دژنراسیون ماکولا، بیماری های ویروسی، روماتیسم / آرتریت، سرطان، سارس و ایدز هستند.

 اوزون تراپی

کاربردهای پزشکی گاز اوزون ( اوزون درمانی )

از جمله موارد استفاده پزشکی گاز اوزون  به شرح زیر است:

 

۱ . استفاده در درمان کمر درد ، دیسک کمر و خار پاشنه و آرتروز زانو و دیگر مفاصل: اوزون با خاصيت ضد درد و التهابی  خود باعث بهبود درد در مفصل شده و همچنین با بهبود اکسیژن رسانی باعث جلوگیری از تخریب فزاینده مفصل و کمک به بازسازی و ترمیم غضروف مفصلی می شود. پس با توجه به مطالب گفته شده  که اوزون علاوه بر تسکین درد در آرتروز نقش درمان و عضروف ساز را نیز دارد.

۲ . کاهش التهاب و بهبود انواع بورسیتها  ، تاندونیتها، و آسیبهای اطراف مفاصل

۳ . و بهبود عملکرد عضلانی اسکلتی  و برطرف کردن اسپاسم و گرفتگی عضلات

۴ . استفاده در دندانپزشکی ، استفاده در درمان درد کمردرد ؛ دیسک کمر ، درد پا و خارپاشنه

 اوزون تراپی

تزریق گاز اوزون در مفصل دچار آرتروز و ساییدگی علاوه بر خاصیت تسکينی و از بین برنده درد، با مهار آنزیم های خورنده مفصل باعث جلوگیری از پیشرفت بیماری خواهد شد.

 

بیماران محترم توجه داشته باشند  که اوزون به کار رفته در دستگاه ازن تراپی ،  اوزون مورد استفاده در  پزشکی در غلظت های مشخص تولید شده و هیچگونه عارضه یا اثر سویی ندارد . تحت پزشک متخصص صورت می گیرد . برای اینکه به نوحه تزریق گاز ازون کاملا شناخت داشته باشید پیشنهاد می کنیم حتما فیلم موجود در سایت رو تماشا بفرمایید.

 

کلمه ی اوزون تراپی یا اوزن درمانی یعنی ما در زمینه درمان درد های مزمن و شدید برای درمان از این گاز استفاده نماییم . درمان هایی مانند درمان کمردرد های مزمن ، درمان دیسک کمر ، درمان زانو درد ، درمان کتف ، درمان درد دست و پا گرفتگی های عضلانی و آرتروزها

البته اگر از پزشک معتمد عمومی و غیر متخصص خود در مورد ازون تراپی و یا ازون درمانی بپرسید شاید اطلاع آنچنانی در زمینه ازون درمانی نداشته باشند . و حتما نمی توانند اطلاعات جامع و کاملی رو در اختیار شما قرار بدن لذا برای کسب اطلاعات بیشتر حتما از متخصص درمان درد و و متخصص طب فیزیکی و توانبخشی سوال رو مطرح کنید .

اکنون که این مطالب و اطلاعات مربوط به ازون تراپی و اوزون درمانی را می خوانید بالغ برا هفت هزار نفر در دنیا در حال تزریق این گاز بر قسمت های مختلف بدن خود هستند . اما متاسفانه بسیاری از پزشکان و بیماران از آن بی اطلاع هسنتد .

تهران ، اندرزگو ، بعد از مرکز خرید سانا ، بن بست سالاری ، پلاک 16 ، طبقه سوم ، (302)
03 94 39 22 021

  مسیر یابی با Google

مسیر یابی با Waze